top of page

Sääntömääräinen kevätkokous pidettiin 27.3.2022

Updated: Jan 1, 2023

Etelä-Espoon Pallon sääntömääräinen kevätkokous pidettiin sunnuntaina 27.3.2022. Kokouksessa vahvistettiin vuoden 2021 tilinpäätös ja myönnettiin vastuuvapaus seuran hallitukselle.


Lisäksi kokouksessa valittiin Anu Virtanen seuran hallituksen uudeksi jäseneksi hallituksesta eronneen Jaana Jalo-Ojasen tilalle. Anu on jo osalle jäsenistöä tuttu henkilö 2014 joukkueen joukkueenjohtajan roolista, ja aktiivisesta osallistumisesta seuran tapahtumien toteuttamiseen. Anu ottaa hallituksessa vastuulleen joukkueenjohtajien ja seuran välisen yhteistyön koordinoinnin.


Lisätietoja:

Jussi Mononen, puheenjohtaja: p. 040 525 1549

Etelä-Espoon Pallo (EsPa) on Espoossa Matinkylän, Olarin ja Suurpellon alueella toimiva jalkapalloseura joka on perustettu vuonna 1988 jatkamaan Matinkylän Mahdin jalkapallojaoksen toimintaa. Seurassa on yli 800 rekisteröitynyttä pelaajaa, 4-vuotiaista jalkapallokoululaisista aikuisten kilpa- ja harrastejoukkueisiin.

bottom of page